Kategoria: Przedsiębiorczość społeczna

Być i Mieć w przedsiębiorczości społecznej

W środę, 11 czerwca 2014 r. w Łodzi odbyła się konferencja „Żebrak vs Przedsiębiorca – czy można Być i Mieć w przedsiębiorczości społecznej”. Wydarzenie miało na celu przedstawienie rzeczywistych wyzwań stojących na drodze stałej i efektywnej współpracy między biznesem a podmiotami przedsiębiorczości społecznej. Organizatorem było Centrum KLUCZ, zajmujące się z ramienia Instytutu Spraw Obywatelskich (INSPRO) gospodarką społeczną. Byliśmy tam obecni.

CSR Impact poleca!

Więcej ekonomii społecznej!

Temat jednej z sesji podczas międzynarodowej konferencji “Beyond Business as Usual. CSR Trends” został rozszerzony w celu włączenia zagadnień związanych z przedsiębiorczością społeczną. Roboczy tytuł sesji to: „Przedsiębiorczość społeczna, hybrydowe łańcuchy wartości (HVC), współpraca międzysektorowa i innowacje społeczne”. Wszystkie propozycje referatów na temat więzi między CSR i przedsiębiorczością społeczną są również mile widziane.
Szczegóły na temat konferencji: www.csrtrends.eu

Interesujący dzień na Wydziale Zarządzania UŁ

26 X 2010 na Wydziale Zarządzania UŁ odbyły się 2 ciekawe wydarzenia, w których osoby związane z naszą fundacją brały czynny udział.
O godzinie 13.00 odbyła się druga część warsztatu prowadzonego przez dr Janusza Reichela, który zatytułowany był „Polskie korzenie przedsiębiorczości społecznej”. Warsztat był realizowany w ramach projektu pod tym samym tytułem realizowanego przez Stowarzyszenie „Obywatele Obywatelom”. W czasie warsztatu miało miejsce m.in. spotkanie i dyskusja z praktykiem z kooperatywy spożywczej z Łodzi – Jakubem Klimczakiem.
Jan Jonker in ŁódźO godzinie 15.00 odbył się wykład otwarty gościa z Nijmegen School of Management profesora Jana Jonkera. Wykład nosił tytuł „Sustainability: Yesterday, Today & Tomorrow”. Obecni podzielali opinię, że wystąpienie profesora było bardzo inspirujące i pokazało, że o rozwoju zrównoważonym można mówić z pasją, w sposób intrygujący i dający do myślenia. Na sali była nawet osoba, która na to wydarzenie przyjechała specjalnie z Warszawy.
Pod wieczór odbyło się nieformalne spotkanie profesora Jonkera z grupą pracowników i studentów Wydziału Zarządzania UŁ, którzy uczestniczą w projekcie tłumaczenia na język polski glosariusza do książki profesora. Studenci otrzymali symboliczne potwierdzenie udziału w projekcie podpisane przez profesora. Powstanie publikacji w języku polskim jest pilotowane przez nasz zespół.

Przedsiębiorczość społeczna na Wydziale Zarządzania UŁ

Warsztat „POLSKIE KORZENIE PRZEDSIĘBIORCZOŚCI SPOŁECZNEJ” na Wydziale Zarządzania UŁ poprowadzi dr Janusz Reichel. W ramach II części warsztatu odbędzie się spotkanie i dyskusja z praktykiem z kooperatywy spożywców. Całość będzie miała miejsce na Wydziale Zarządzania UŁ (ul.Matejki 22/26, we wtorek 26 października 2010 o godzinie 13.15 w sali 106).
Chętni do udziału w warsztacie proszeni są o wysłanie zgłoszenia na e-mail: jreichel@uni.lodz.pl
Projekt „POLSKIE KORZENIE PRZEDSIĘBIORCZOŚCI SPOŁECZNEJ” realizuje Stowarzyszenie „Obywatele Obywatelom”. Celem projektu jest m.in. przybliżenie koncepcji Edwarda Abramowskiego – klasyka polskiej myśli społecznej i jednego z „ojców” ruchu spółdzielczego. Projekt współfinansowany jest ze środków otrzymanych od Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Dansette, tłumaczenie: WordPress skórki