Kategoria: Społeczeństwo obywatelskie

Być i Mieć w przedsiębiorczości społecznej

W środę, 11 czerwca 2014 r. w Łodzi odbyła się konferencja „Żebrak vs Przedsiębiorca – czy można Być i Mieć w przedsiębiorczości społecznej”. Wydarzenie miało na celu przedstawienie rzeczywistych wyzwań stojących na drodze stałej i efektywnej współpracy między biznesem a podmiotami przedsiębiorczości społecznej. Organizatorem było Centrum KLUCZ, zajmujące się z ramienia Instytutu Spraw Obywatelskich (INSPRO) gospodarką społeczną. Byliśmy tam obecni.

Street art zaangażowany społecznie!

Street art zaangażowany społecznie / 3fala.art.pl, czyli spotkanie z Dariuszem Paczkowskim.

Dariusz Paczkowski – działacz społeczny, założyciel i współpracownik wielu organizacji pozarządowych. Obecnie współprezes Fundacji KLAMRA, grafficiarz, street artowiec/3FALA.ART.PL, performer, animator życia kulturalnego, koordynator ogólnopolskich akcji na rzecz demokracji i praw człowieka.

Współorganizatorem spotkania obok fundacji CSR Impact (www.csri.org.pl) jest Klubokawiarnia Granda (Łódź, ul. Rewolucji 1905 roku 48): czwartek 05.12.13 – 19:00 (wstęp wolny).

Zdjęcie użytkownika Klubokawiarnia Granda.

We wrześniu OFIP

Gościmy na sesjach tematycznych podczas VI Ogólnopolskiego Forum Inicjatyw Pozarządowych (10 – 17 września 2011).
W piątek 16 września o godz. 15.00 Polska Zielona Sieć poprowadzi panel „CSR kontra greenwashing. Rola organizacji ekologicznych w zazielenieniu biznesu”, w którym weźmie udział Janusz Reichel.
Następnego dnia o godz. 11.30 Agata Rudnicka będzie gościem panelu „Raportowanie społeczne w organizacjach pozarządowych – po co i jak?” (gospodarzem będzie Forum Odpowiedzialnego Biznesu).
Więcej informacji na stronie Forum: ofip.org.pl.

Zaproszenie dla organizacji pozarządowych

24 maja 2011 Wojewoda Łódzki Jolanta Chełmińska i Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień zapraszają przedstawicieli organizacji pozarządowych na spotkanie w sprawie współpracy administracji rządowej i samorządowej województwa łódzkiego z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego. Spotkanie odbędzie się w Dużej Sali Obrad Rady Miasta Łodzi, Łódź ul. Piotrkowska 104, o godz. 10.00 – 12.00.

Po programie przygotowanym przez organizatorów uczestnicy spotkania otrzymają bezpłatnie broszurę przygotowaną przez naszą fundację poświęconą współpracy organizacji pozarządowych z przedsiębiorstwami (…więcej). Broszura powstała w ramach projektu dofinansowanego przez Ligę Odpowiedzialnego Biznesu.

Szczegóły na temat spotkania na stronie www.pomoc.lodzkie.eu
Udział w spotkaniu należy zgłaszać telefonicznie (42 664 20 06) lub mailem.

Dansette, tłumaczenie: WordPress skórki