Publikacje

„CSR Trends. Beyond Business as Usual” pod redakcją Janusza Reichela.
Publikacja jest w języku angielskim do pobraniu na stronie konferencji CSR Trends: książka CSR Trends. Beyond Business as Usual . Zapraszamy do lektury.

[English] In the book we would like to discuss CSR related topics showing practices of present developments in exemplary industrial sectors. All authors contribute to the understanding of current CSR development. The presented examples come from six different countries what strengthens the international dimension of the publication. The authors of chapters come from nine different universities what in addition helped to introduced different points of view and ways of o thinking elaborated by individual or groups of scientists.


Poradnik-stronatytulowaKilka słów o tym, co każdy z nas dla środowiska zrobić może – e-book pod redakcją Agaty Rudnickiej.
Zapraszamy do lektury przewodnika po rozwoju zrównoważonym, który powstał dzięki zaangażowaniu użytkowników portalu jestemzmiana.pl.
Całość jest jednym z rezultatów projektu „Tydzień próby – mój sposób na rozwój zrównoważony”. Celem projektu jest wspieranie działań na rzecz rozwoju zrównoważonego poprzez zachęcanie do zmiany własnego stylu życia na bardziej przyjazny środowisku.
Pobierajcie, lakujcie i dzielcie się z innymi – Pobierz tutaj!


Moda na alternatywę czyli o odpowiedzialności w branży odzieżowej – e-book pod redakcją Agaty Rudnickiej.

Zapraszamy do lektury e-booka, który powstał jako jeden z produktów naszego projektu „Aktywni obywatele na rzecz odpowiedzialnej mody”, który otrzymał dofinansowanie w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej. Publikacja jest oparta na tekstach przygotowanych dla portalu internetowego altmoda.pl. Książka jest dostępna za darmo w wielu sklepach i portalach internetowych m.in:
 
pl.scribd.com

wydaje.pl

www.rw2010.pl

self.gutenberg.org

www.smashwords.com

play.google.com

books.google.pl

www.koobe.pl


oklsmW Łodzi 16.09.2014 r. pod patronatem altmoda.pl i przy współpracy Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi odbyła się konferencja poświęcona wyzwaniom i kierunkom działania branży odzieżowej i modowej. Wrzesień to również ostatni miesiąc realizacji naszego projektu „Aktywni obywatele na rzecz odpowiedzialnej mody”, który otrzymał dofinansowanie w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.

Jednym z celów projektu było przeprowadzenie badania dotyczącego przyszłych trendów, jakie zapanują w branży odzieżowej i modowej. Raport, który został zaprezentowany uczestnikom konferencji „Przemysł modowy i odzieżowy – wyzwania” ma za zadanie przybliżyć przedsiębiorstwom działającym na rynku odzieży potrzeby i oczekiwania konsumentów na najbliższe kilkanaście lat. Opracowaniem wyników i treści raportu zajęła się Agata Rudnicka. Treść publikacji powstała w partnerstwie z Forum For the Future – dzięki uprzejmości partnera wykorzystano fragmenty raportu Fashion Futures 2025.

„Wyniki niniejszego raportu potraktować warto jako kolejny głos w dyskusji, tym razem wypowiadany przez konsumentów, którzy mają duży wpływ na to, co będzie się działo na rynku w ciągu najbliższych lat i w dłuższej perspektywie. Warto już dzisiaj poznać ich zdanie, by odpowiednio wcześnie przygotować się na zmiany i zaspokoić ich oczekiwania.” – napisała we wstępie do raportu Agata Rudnicka.


Jonker J., Rudnicka A., Reichel J.,
Nowe horyzonty.
Przewodnik po społecznej odpowiedzialności i rozwoju zrównoważonym.

CSR Impact i ODE Źródła, Łódź 2011, ss.184.

Publikacja zawiera dodatkowo polsko-angielski słownik wraz z omówieniem 100 pojęć i inicjatyw związanych ze społeczną odpowiedzialnością.

Książka jest przeznaczona dla szerokiego grona czytelników, w tym praktyków i teoretyków zarządzania, zainteresowanych przemianami w zakresie postrzegania roli biznesu we współczesnym społeczeństwie. Autorzy przedstawiają w niej obecny stan debaty na temat społecznej odpowiedzialności przedsiębiorstw (ang. corporate social responsibility – CSR) oraz rozwoju zrównoważonego (ang. sustainable development).
Część słownikowa książki zawiera omówienie 100 pojęć i inicjatyw związanych ze społeczną odpowiedzialnością organizacji i rozwojem zrównoważonym. Doskonale zatem nadaje się również jako materiał dydaktyczny zwłaszcza dla studentów. W tym celu każde z pojęć i inicjatyw przedstawione w słowniku zaopatrzone zostały w zadania do samodzielnego wykonania. Dzięki nim czytelnik ma możliwość poszerzyć swoje rozumienie przedstawionych zagadnień a nauczyciel pokierować procesem zdobywania wiedzy przez studenta.

Książkę napisali znakomici eksperci z omawianej problematyki: profesor Jan Jonker z Uniwersytetu Radboud z Nijmegen w Holandii oraz doktor Agata Rudnicka i doktor Janusz Reichel z Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego.


Rudnicka A., Reichel J.,
Jak przygotować program współpracy organizacji pozarządowej z przedsiębiorstwami?
CSR Impact, Łódź 2011.

Broszura powstała w 2011 roku w ramach projektu LOB.

PROJEKT DOFINANSOWANY ZE ŚRODKÓW PROGRAMU GRANTOWEGO LIGII ODPOWIEDZIALNEGO BIZNESU

Wersja elektroniczna poradnika: pobierz


Komentowanie wyłączone.

Dansette, tłumaczenie: WordPress skórki